Co możesz zrobić, gdy dowiesz się, że twoje stawy niszczy Podagra

Podagra (Dna moczanowa, artretyzm) – jest chorobą przemiany materii, polegającą
na zapaleniu stawów. Podagra atakuje zwykle stawy: nadgarstków, rąk, stóp (zwłaszcza
w stawie dużego palucha), biodrowe, kolanowe, łokciowe a nawet stawy kręgosłupa.

Najpopularniejsze objawy podagry to: zaczerwienienie, rozgrzanie, sztywność stawów i bolesność stawów w trakcie ruchu, a także opuchlizna i ból.

Istnieje około 200 form podagry. Podagra dotyczy zarówno młodych,
jak i ludzi w podeszłym wieku. Podagra polega na nadmiernym wytwarzaniu się w organizmie kwasu moczowego, który odkładając się w stawach i tkankach okołostawowych w postaci kryształków soli kwasu moczowego tworzy tzw. guzki artretyczne i powoduje obrzęki, zaczerwienienia, rozgrzanie oraz gwałtowne bóle. Przyczyny podagry

Podagra wymaga zastosowania odpowiedniej diety połączonej ze zmianą trybu życia. Dieta przy podagrze

Podagra jest chorobą nieuleczalną. Dlatego tak ważna jest profilaktyka tej choroby

Podagra zwykle rozwija się całymi latami w sposób niemal niezauważalny.
Mężczyźni w wieku około 40-tki są najczęstszymi ofiarami podagry.

Przyczyną podagry jest zwiększone wytwarzanie kwasu moczowego ze składników zawartych w pożywieniu, lub niewystarczające wydalanie kwasu moczowego
z organizmu. Podagra i zapalenie stawów mogą być wywołane również przez cukrzycę, choroby nerek, niedokrwistość, białaczkę, nowotwory a w zasadzie ich leczenie chemioterapią lub radioterapią.

Podagra w bezpośredni sposób zależy od sposobu odżywiania.
Na rozwój podagry doskonale wpływa wieprzowina, namiar tłuszczu, alkoholu
i kawy. Wśród zakazanych składników odżywczych znajdują się obok wieprzowiny: podroby, wszystkie rodzaje wędlin, konserwy, sardynki, śledź, tłuste ryby, szpinak, szczaw, zielony groszek, fasolka szparagowa, rabarbar, groch, fasola, soja, bób, soczewica, czekolada, kakao, ocet, papryka, musztarda, pieprz, mocna herbata. Na rozwój podagry wpływają również nieumiejętnie stosowane głodówki oraz przyjmowanie środków odwadniających. Leczenie podagry powinno przebiegać w sposób profesjonalny i pod ścisłą opieką osoby wykształconej w zakresie medycyny.

Podagra coraz częściej utrudnia życie osobom w pełni sprawnym. Człowiek dotknięty tą chorobą z przymusu ogranicza swoją aktywność fizyczną, co jest bardzo niebezpieczne - kwas moczanowy wydalany jest w sporej ilości podczas wysiłku przez skórę.

Objawy dny moczanowej, przyczyny podagry to przede wszystkim zaburzenia różnego typu. Sporo przypadków dotyczy osób z problemami z układem limfatycznym, który jest ściśle związany z procesem wydalania przez skórę wszelkich nieczystości z organizmu.


5 komentarzy:

 1. Tego szukałem, dzięki

  OdpowiedzUsuń
 2. A co sądzicie o lekach na podagrę? Nie mam na myśli typowych placebo, co po prostu naturalne leki sprzyjające jej zwalczeniu. Sam stosowałem Urathone i mogę stwierdzić, że był bardzo przydatny do ulżenia dolegliwościom dny moczanowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja stosuję też ten sam lek czyli Urarthone z firmy Lehning. Odczuwa sie po nim ulgę, ponieważ on odpowiada za stabilizację zawartości kwasu moczowego w organizmie. Do tego dieta wiadomo i bedzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo. Dieta + Urarthone + zero alkoholu i jest naprawdę dobrze. W mojej rodzinie to niestety dziedziczne, więc trzeba być świadomym. Poza tym Lepiej się też czuję, wyniki znacznie się poprawiły. Urarthone zamawiam przez internet od razu kilka buteleczek. Zdrowia życzę wszystkich dnowcom.

   Usuń
 4. Mi też zaczął pomagać ten Urarthone Lehning, a już się załamałem praktycznie, że nie będę mógł ćwiczyć na siłowni. Dieta oczywiście zmieniona,ale już nie mam tych obrzęków na stopie no i tego bólu. Spoko lek, naprawdę

  OdpowiedzUsuń